Заместник-председателят на Комисията по досиетата Евгений Димитров отправи обвинения към политическото ръководство на МВР. Според Димитров, то умишлено затруднява работата на Комисията по досиетата.
В интервю за Би Ти Ви Евгений Димитров коментира, че бавенето и криенето на документи от страна на МВР е първата стъпка към ограничаване на дейността на Комисията.
"До настоящия момент не са ни дадени кореспонденции, които са от месец май, от месец юни. Дадохме сега кредитните милионери, независимо че сме записали с приоритет и т.н. Така че се дава слективно това, което се преценява от съответното ведомство, което не е редно", каза Димитров.
"Абсолютно и може би умишлено се създава това бавене и след, евентуално в един по-следващ момент, законови механизми, които да ограничат действията на комисията и да успокои тези, които се притесняват от разкриване на документите на бившата ДС. Както беше да кажем случая със СЕМ", сподели Евгений Димитров. Чиновниците са тези, които изпълняват това, което им се нареди от ръководството на съответното ведомство. Така че ако има желание от ръководството това да бъде свършено, то ще бъде свършено. Става дума вече за шапката."

