
Офицер от МВР е задържан в русенския арест като участник в престъпна група, която е извършвала фалшфициране на номера и регистрация на крадени автомобили. Офицерът е служител в сектор КАТ.
Заедно с него в ареста са още петима души, членове на същата банда - двама от тях са от Русе, двама от Габрово и един от Велико Търново.
С фалшифицирането на документите се е занимавал офицерът. Той е имал достъп до компютър с информационната система. При обиска в жилището му е открито незаконно притежавано оръжие с боеприпаси.
Автомобилите са крадени от всички краища на страната. Във Велико Търново са били пренабивани номерата, а в Русе крадените автомобили са били регистрирани.
Според схемата се купува стар и негоден автомобил. След това се краде нов от същата марка. Използват се регистрационните номера на стария автомобил и се прави нова пререгистрация. Досега са открити три автомобила, крадени по тази схема. Издирват се още

