Харманлийски криминалисти иззеха 38 кг марихуана от частен дом в село Орешец. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР-Хасково. В двора и къщата, обитавана от 50-годишен мъж, полицейските служители открили и иззели 46 броя растения с размери от 50 см до 2 м. Полеви наркотест установил, че се касае за марихуана. Собственикът на имота е бил задържан за 24 часа.
От Областната дирекция на МВР-София съобщават за проверки на частни имоти в Правец и Костинброд, при които също е бил иззет канабис. В Костинброд е бил задържан 30-годишен стар познайник на полицията, известен със съхранението и употребата на наркотични вещества. При проверка в дома му, в единия край на зеленчуковата градина, който не се виждал от улицата, полицаите открили 45 растения канабис с височина около 2 м.
В Правец пък собственик на частен имот в село Правешка лъкавица, сигнализирал, че се натъкнал на каре, шест на четири метра, добре поддържани растения канабис. След подадения в полицията сигнал, на място била изпратена дежурна оперативна група. При огледа се установило, че растенията били около 50 на брой и високи около 2 м. Марихуаната била насадена в саксии, вкопани в земята като поливането се осъществявало чрез специална система. Цялото количество канабис е иззето.
