Токът спря автоматично след земетресението, но по този начин спряха да работят охладителните системи. За да охлаждат проблемните реактори, хеликоптери и водни оръдия обливат корпусите на реакторите с вода. Днес ще бъде възстановено електроснабдяването на четири блока, а утре - и на останалите два.
В района в условията на повишена радиация непрекъснато работят 300 инженери. Агенцията за ядрена сигурност съобщи, че помпа от охладителната система на пети реактор вече е започнала да работи. Франция изпрати за Япония специални роботи за работа при опасна за хората радиактивност. Те ще бъдат използвани за ремонтни дейности на повредената охладителна система.Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















