Основните атракции за чуждите туристи по българското Черноморие са евтин алкохол и проституция. Това обясниха самите туристи пред специалния ни пратеник на морето, Рада Домусчиева.

Най-хубавото в България са алкохолът и жените. Това е общото впечатление на хилядите младежи от европейските държави, които се изсипват в Слънчев бряг. Само дискотеките в района са 30. Малката водка навсякъде е от 2 до 5 лева. А в повечето хотели българският алкохол е без пари.

В 4:20 сутринта по улиците се изсипват клиентите на нощните заведения. Обикновено пият водка с бира, шотове и смесица от различни алкохоли, изсипани в огромни халби, от които смучат с дълги сламки. После залитат, падат, повръщат, бият се. Трошат инвентарът на заведенията.

Само за месец юни там има 23 случая на хулиганство. Осем са заловените да карат с превишено количество алкохол. Трима холандци още са в ареста, затова, че счупиха крака на наш таксиджия за 20 стотинки.

"Поляк така се е напил преди дни, че се е удавил в хотелския басейн. Най-масово срещаната гледка са младежи на 18 години, припаднали по улиците от пиене”.

Много от пияните по улиците изглеждат на възраст под 18 години. Полицията обаче няма как да ги провери, тъй като паспортите им са в хотелите. Когато се напият и припаднат, ги намират ограбени. Спасява си само държавната Бърза помощ, защото здравните им застраховки не покриват лечение на алкохолна кома”, заяви Стайко Манем, началник на РПУ-Несебър.

Спешната помощ в Несебър най-често се сблъсква с туристите и понася всички негативи. Ето какво разказа пред bTV доктор Минко Димитров, началник на Спешната помощ в морския град:

"При нас спокойни дежурства няма, тъй като ние обслужваме целия курортен комплекс Слънчев бряг и съставните селища на община Несебър, които също са курортни, една голяма част от тях. Имаме проблеми с туристи, които консумират големи количества алкохол и изпадат в неадекватно състояние. Там проблемът възниква във връзка с това ние да определим тяхното състояние дали е застрашаващо за техния живот и какви мерки и мероприятия да предприемем. (...) Екипите са опитни и успяваме да разберем какъв е основният проблем.

Имахме случай в село Кошарица с жена от малцинството, която беше подала адрес, че има кървене и е бременна във втори месец. Оказа се, че няма никакви проблеми, тя просто иска да й бъде направен аборт на място, за да не си плати пътя до Бургас".