Военната операция за налагане на зона, забранена за полети над Либия, има реален ефект за защита на цивилните и за възпиране на режима на Муамар Кадафи, предаде ДПА, като цитира генерал-майор Джон Лоримър, представител на британското министерство на отбраната. В Бенгази, който се държи от бунтовниците, операцията на многонационалната коалиция е спряла щурма на силите на Кадафи, каза генерал-майор Джон Лоримър.
"Разполагаме с възможно най-добрите индикации, че операцията наистина има ефект", посочи генерал-майорът. Той припомни, че британски военни кораби са разположени в зоната, за да наблюдават либийското крайбрежие.
Генерал-майор Лоримър обаче предупреди, че макар щурмът срещу Бенгази от силите на Кадафи да е спрян, заплахата все още не е напълно отстранена.
Британският военен съобщи, че при последните операции към самолетите от САЩ, Франция, Дания, Италия и Великобритания за първи път са се присъединили и испански изтребители.

Снимка: Архив БГНЕС