Имунитетът на Колев не е искан до момента, защото той все още не е отписан от адвокатската колегия, обясниха от кабинета на обвинител номер едно.

Николай Колев е внесъл жалба за незаконен избор на Никола Филчев във Върховния административен съд, защото е знаел, че имунитетът му ще бъде поискан и изпреварва събитията, коментира говорителят на Филчев, Николай Марков.

Никола Филчев не отговаряше днес на мобилния си телефон. От Главна прокуратура обясниха още, че Николай Колев все още е адвокат и ще бъде отписан от адвокатската колегия на 23 януари.
Едва тогава имунитетът му може да бъде поискан.

Не е ясно обаче, как Николай Колев е записан в адвокатската колегия, след като петчленен състав на Върховния административен съд отмени административния акт, с който Колев бе пенсиониран и го възстанови като административен прокурор.
Според закона, решенията на петчленни съдебни състави на висша инстанция не подлежат на обжалване.

"Не мога да коментирам като съдия", лаконичен бе председателят на Върховния административен съд, Владислав Славов. Той лично все още не е видял жалбата срещу избора на Филчев.
Знам само, че Колев е прокурор, каза още председателят на ВАС.

Николай Колев е уведомил официално адвокатската колегия за възстановяването му като обвинител и тя е длъжна служебно да го отпише, стана ясно от молбата на Колев до колегията.