Каква е логиката на тази, условно казано, промоция за шофьорите?
Основната цел е да се стимулира събираемостта на глобите, наложени при видео наблюдението. В този случай процедурата е тромава и много често откриването на нарушителя е трудна задача.
Статистиката на МВР до момента показва, че от над 65 камери са съставени близо 69 000 акта и около 8 000 фиша. Грубите изчисления показват, че става въпрос за сума от над 8 млн. лева - един, наистина добър приход за хазната.
В света има различни практики за подобни промоции, но членовете на комисията са преценили, че българските шофьори ще предпочетат да платят половината от глобата, вместо да се крият.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















