Столични полицаи задържаха таксиметров шофьор за побой и грабеж на клиент - 22-годишен младеж. Той и брат му излезли от заведение на бул. „Мария Луиза” и взели такси, което да ги откара до дома им в кв. „Модерно предградие”. Когато наближили жилищния блок, клиентите извадили банкнота от 50 лева, но шофьорът не могъл да развали сумата и настоял да му дадат точно 5 лева.
Двамата се качили до дома си, но не намерили дребни пари. Единият от тях се върнал с намерението да отиде с шофьора до близка бензиностанция и да развали банкнотата, когато забелязал, че таксиджията бил включил апарата и престоят се отчитал. Възникнал спор, шофьорът се нахвърлил с юмруци върху клиента, започнал да го души и да му пребърква джобовете.
Докато младежът се опитвал да се отскубне, нападателят му успял да грабне наличните 150 лева и мобилен телефон. Когато момчето се прибрало в дома си, двамата с брат му подали сигнал в полицията.
Оказало се, че 35-годишният таксиметров шофьор П.Ц. от Ботевград бил задържан и преди за отвличане, обсебване, грабежи и кражби, и бил осъждан неведнъж.
