За това се споразумяха на среща в областната управа на столицата кметът Стефан Софиянски, председателят на Столичния общински съвет Антоан Николов и областният управител Росен Владимиров.

На следващата сесия на Столичния общински съвет ще бъде взето официалното решение за цените на транспортните услуги в столицата. След това областната управа ще оттегли от Софийския градски съд исковата си претенция, с която спря решението на общинарите за цена на единичен билет от 50 стотинки. Лично кметът Стефан Софиянски ще предложи за студенти и ученици абонаментните карти да поевтинеят - 6-месечната да стане от 79 на 60 лева, тримесечната - от 46 на 40 лева, а едномесечната - от 17.50 лева на 15 лева. Ще бъде възстановено и старото работно време на колите на градския транспорт. Според Софиянски, негласно това вече е факт.

"Дължа извинение на софиянци за проблемите. Всеки допуска грешки", бяха думите на столичния градоначалник.

В бъдеще областната управа ще получава предварително готвените решения на столичните общинари, преди да бъдат гласувани на сесия.
Столична община ще получи от държавата дължимите 16 милиона лева след края на юни, каза още Росен Владимиров.