Министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев съобщи днес в кулоарите на парламента, че е необходима база данни, в която да има информация за дупките по пътищата. В нея трябва да има информация кои дупки се пълнят, кои са запълнени и, ако някоя от тях се отвори преди изтичането на една година, да се запълни от изпълнителите за тяхна сметка, обясни министърът.
Идеята е да имаме контрол и да знаем къде за какво плащаме, а и в дългосрочен аспект да имаме нов механизъм, по който да поддържаме пътищата - чрез плащане за добре свършена работа, допълни той.
Това, с което трябва да започнем, е базата данни на пътната агенция, което трябва да стане с договор за Световната банка, каза Плевнелиев. Той информира, че пътната агенция е закупила машина, която се движи с до 60 километра и може да мери дупките, да ги дигитализира и да изпраща тази информация автоматично в базата данни.
