
- Шест хляба на мен, пет хляба на едната баба и три хляба на другата баба.
- Защо се зареждате така, страх ви е, че утре няма да има ли?
- Не, то донесоха много хляб, ама аз у нас хич нямам хляб. За това съм си вземала, мек е хлябът и той отива хлябът."
- Някъде около 85 човека сме селото, заредихме 240 хляба.
- А в нормална ситуация по колко хляба вземате?
- Този ден вземаме по 150-160 хляба.
- Този път малко повечко, защо?
- Защото имаме предвид, че пак дават влошаване на времето и да ни изпадаме в криза за хляб, запасихме се малко повече, макар и сух, хората си го вземат.
И дали заради лошото време, днес хората бяха изненадани макар и малко неприятно - за един хляб трябваше да броят не по 60, а по 70 стотинки. Не това обаче притеснява жителите на селото, а по-скоро това, че се чувстват изоставени от всички.
"Бива ли сега, седмица вече - ни път, ами хляба, който успя да вземе, успя, ама който не успя, какво ще прави? Има хора тука без жени вкъщи. Тяхната работа е затруднена. Като дойдат за събрания да ги избираме, значи - проблеми нямате господа, пък като стане, никой не се интересува от хората", коментира Вълчо Йорданов.
Въпреки недоволството обаче хората признават, че миналата седмица от кметството в Алфатар на ръце са им носили хляб, защото пак пътят е бил затворен. До друго алфатарско село - Цар Асен път има, но около къщите преспите достигат до 2 метра. Там обаче са доволни, че поне хляб имат.
От община Алфатар пък се чудят с какви пари ще платят на почистващата фирма.
"Досега имаме преведени 11 000 лева от общо 15 000 целевите средства за зимно поддържане, разплатили сме неразплатени разходи от миналата година и в момента вече неразплатените минаха вече 30 000, които не знам как ще платим", каза кметът на Алфатар Радка Желева.
Кметът е изпратил искане до премиера Бойко Борисов за допълнителни средства, защото има реална опасност при следващия сняг просто да няма кой да изчисти снега.