Тежко остава положението в Северна България заради зимната обстановка.

12 общини в областите Разград, Силистра и Русе все още са в бедствено положение заради снега.

Повече от 30 училища в Добричка област са затворени заради студа и снега. Всички пътища в Бургаска област, които бяха залети вчера от придошлите реки, вече са проходими.

И два инцидента в снега – 13-годишно дете от Троян почина, затрупано от снега. То си играело в направен от него снежен тунел, който се срутил.

В разградското село Голям извор пък 66-годишен мъж почина от измръзване.

Обстановката в Разградско се успокоява:

До всички села в областта, до които вчера не можеше да се стигне, вече има достъп. Няма селища без ток и вода.

В бедстващите русенски общини Две Могили, Борово, Иваново и Сливо поле има ток, вода и всички необходими хранителни продукти. Работи се по доразчистването на пътищата.

На Дунав мост само за час днес по обед бе спряно движението, за да бъде почистен мостът. Много от камионите обаче закъсваха. След две денонощия чакане на Дунав мост този шофьор изкара още една нощ на изхода на Русе и днес беше измъкнат от снега с помощта на военна техника.

"Тръгнах да обръщам и вече видях, че е много снега обаче не мога да се върна назад. Сам си го направих, няма на кой да се сърдя", заяви шофьор.

Пътищата в русенска област са проходими при зимни условия.

Цистерна се преобърна край Хасково:

20-тонна празна цистерна се преобърна край Хасково и затвори за 3-часа международния път за Турция.

До катастрофата се стигна след злощастната комбинация- непочистен път и пиян шофьор. И въпреки, че дрегерът отчете 0,62 промила, шофьорът до последно обвиняваше леда за злополуката.

"Излезе от пътя , извлече от пътя - погледнете пътя и го разберете. Аз какво да ви кажа", беше категоричен той и допълни: "Ами погледнете пътя на какъв хал е. Замръзнал е и никой не го чисти".
Непочистения път службите оправдаха с големия трафик и многото аварирали камиони в района
До късния следобед, движението в района на катастрофата остана затруднено.