Калоян Махлянов-Котоошу не успя да спре устремилия се към своята първа за сезона Купа на Императора велик шампион Асашорю на турнира в двореца "Кокугикан".Българинът, който пребори на три пъти Асашорю през 2009 година, днес загуби от монголеца с техниката каинахинери.
Така Асашорю почти си осигури победата, след като основният му конкурент Хакухо претърпя изключително изненадващо поражение във фаталния за него 13-и кръг. Той отстъпи пред ветерана Кайо, който избута шампиона с една от най-популярните хватки "ошидаши". За последно Великана пребори Хакухо през март 2006 г.
След 13-ия кръг Асашорю е едноличен лидер с 12 победи и само едно поражение. Хакухо има 10 победи и три загуби и се нуждае от задължителна победа срещу Калоян Махлянов утре, като в същото време ще се надява Харумафуджи да препъне Асашорю.

