В Деня на отворените врати на АЕЦ "Козлодуй" 421 души разгледаха  електроцентралата, съобщиха от атомната централа. Те са посетили и машинните, и командните зали на 440-мегаватовия втори и 1000-мегаватовия шести енергоблок.

В днешния първи за годината Ден на отворени врати в АЕЦ "Козлодуй" експерти от атомната централа са запознали гостите с принципа на работа на АЕЦ за производство на електрическа енергия.

Най-малкият посетител в Деня на отворени врати е бил Христо Христов от гр. Козлодуй, който е на едногодишна възраст. Най-възрастният гост е 91-годишният Георги Гладнишки от с. Септемврийци, обл. Монтана.

Желаещите да разгледат атомната електроцентрала са дошли от цялата страна - София, Велико Търново, Русе, Видин, Враца, Монтана, Перник, Варна, Търговище, Габрово, Троян.