
"Това е безпрецедентен случай, за 20 години на нито един народен представител не е запечатван кабинет. Аз си спомням, преписките и няма да ги прикрия. Дори да са се опитали да ги изнесат ще трябва да ги възстановят по съответния начин”, каза Янев.
Димо Гяуров, председател на Комисията за борба с корупцията, призова Янев да не показва неща, които не са в правомощията му. Доскорошните колеги на Янев в комисията твърдят, че лидерът на РЗС е използвал Комисията като средство за себеизява, манипулирал я е, а част от документите не били заведени.
"Той е като едно оръдие, което гърми и изкарва фойерверки, но след като изгърми нищо не остава”, каза Николай Коцев, ГЕРБ.
Атаката на Янев не закъсня. 6 министри от Кабинета на Борисов са несъвместими с заеманата от тях длъжност, твърди Янев. Към момента на избора им за министри - Румяна Желева, Нона Караджова, Вежди Рашидов, Росен Плевнелиев, Симеон Дянков и Сергей Игнатов са били в управата на различни дружества.
Ако изборът на тези министри не се обяви за нищожен, от РЗС ще сезират Конституционния съд.
От пресцентъра на Министерството на образованието съобщиха, че при встъпването си в длъжност като министър, Сергей Игнатов е подал нотариални покани за напускане от неправителствените организации, в които е участвал. Опровержение на твърденията на Яне Янев разпространиха и от Министерството на културата.
От там уточняват, че в законоустановения срок министър Вежди Рашидов е предприел всички необходими действия по прекратяване на участието си в търговски дружества и неправителствени организации.