При завръщането си от Брюксел премиерът съобщи още, че се е запознал с доклада за подслушванията, който бе изготвен от работна група към парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред.

Симеон Сакскобургготски обясни, че ше проведе някои срещи във тази връзка. На въпрос за исканата от ОДС оставка на вътрешния министър Георги Петканов, премиерът заяви: "За оставки е друга тема".

По-рано парламентарната група на НДСВ обяви, че застава зад министъра на вътрешните работи Георги Петканови и констатира, че МВР не е нарушило Закона за  изпозването на специални разузнавателни средва. Министър Георги Петканов декларира пред депутатите от НДСВ, че МВР е действало съгласно искането на съда.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google