Утре сутринта министър-председателят Симеон Сакскобургготски заминава за Брюксел. Премиерът ще бъде придружен от министъра по европейските въпроси Меглена Кунева.
Правителственият говорител Димитър Цонев обясни, че очаква Евросъюзът да излезе с единно становище по кризата.
Цонев заяви още, че българската позиция остава непроменена. По думите му тя изцяло кореспондира с решението на Комитета за планиране на НАТО.
"Ще видите, че до голяма степен квалификациите в този документ съотвестват изцяло на българската позиция. Преди да изкаже своето мнение министър-председателят ще изслуша позициите до които ще стигнат страните-членки на ЕС и съм убеден че той ще може да изрази нашата позиция, защото тя ще бъде актуална, и позитивна и ще отговаря на това, до което ще стигнат в рамките на ЕС, ако те въобще стигнат до такова решение", каза правителственият говорител.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google
Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV





















