Агенцията твърди, че разполага с изявлението на ръководителя на "Ал Кайда", което получила от неизвестен благодетел по Интернет.

Според "Ал Ансар", в направения неотдавна 53-минутен запис се съдържа последното волеизявление на терорист номер едно. Той предсказва собствената си смърт в тази година и я вижда в самоубийствено нападение срещу неговите врагове. По думите на директора на "Ал Ансар", който превел записа, посланието било изпълено с поетика и имало стихове от Корана. Бен Ладен уверявал, че в тази последна година ще се хвърли с цялата си душа срещу врага и, наистина, ще се превърне в мъченик. Той говорел с ненавист за "Орела". По мнението на експерти, с които контактува ислямската агенция, под думата "орел" трябвало да се подразбира Вашингтон, който лидерът на "Ал Кайда" смята за основен враг на исляма.

Междувременно излезе резултатът от разшифровката на обръщението на Бен Ладен по телевизия "Ал Джазира" в началото на седмицата. Анализът се ограничава в констатацията, че стилът и лексика на говорещия приличат на това, което обикновено казва Бен Ладен пред микрофон. За окончателно становище експертите са заявили, че се нуждаят от касета, а не от стенограма. Във вторник Бен Ладен призова за солидарност с Багдад и заплаши всяка страна, която подкрепя Америка в евентуална война срещу Ирак, да се превърне в мишена на "Ал Кайда".

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google