
"За сега мисля, че няма проблеми. Радостното е, че вече няма свличане на земни маси, течът на вода, за който говорихме намаля, въпреки дъждовете”, каза областният управител Данчо Симеонов.
Земните маси са се свлекли на терена, продаден наскоро на "Холдинг Варна" за доизграждане на проекта "Алея първа". Сделката предизвика протести и инициира подписка в защита на Морската градина. От Областна администрация обясниха, че в този проект е предвидено да се укрепи брега. Според областния управител, ако беше започнал по-рано, свлачището нямаше на да се активира.
Има обаче варненци, които подозират, че именно заради инвестиционен интерес свлачището е предизвикано умишлено.
Тъй като Морската градина е държавна собственост от Областна администрация са потърсили съдействие от Министерството на регионалното развитие и благоустройството за отпускане на средства, с които спешно да се укрепи брега.