
По-малко от седмица след сигнала, прокурор Димитър Арнаудов излиза с резолюция, че образуваната на 11 ноември т.г. преписка по жалба на Делка Владимирова от с. Мадара до областният управител и препратена от него към прокуратурата трябва да бъде прекратена. В резолюцията се посочва, че съгласно Указание на Главния прокурор от 8.12.2006, намесата на прокуратурата в граждански правоотношения е недопустима. Според прокурора, контролът за качеството на извършения ремонт се осъществява от Държавният строителен надзор. След становището на прокуратурата, от фирмата - изпълнител поискаха общината да заплати направените ремонти
"Всички участници в строителния процес включително и представител на ПУДООС са подписали констативните протоколи и актове, т.е. те са приели, че всички строително монтажни работи от нас са извършени без забележки и следователно парите трябва да ни бъдат изплатени", каза Иван Димов, юрист-консулт на фирмата-изпълнител.
Според фирмата - изпълнител заложените в проекта дейности са спазени точно, а последвалите аварии и пропадането на улиците са резултат от некачественото проектиране. Изработеният от инж. Илияна Бонева проект за канализация на улиците не е бил съобразен с амортизираната водопроводна мрежа и безкрайните течове, заради които са и днешните пропадания. Експертния архитектурен съвет на общината и представители на ВиК също не са имали никакви възражения тогава. От ПУДООС също са одобрили проекта за финансиране без забележки.
"Особени мнения по време на заседанието на експертния съвет не са изразени. Проектът е приет без възражения. Това, което се прави в момента според мене, е един натиск към моята фирма", каза Валентин Иванов, управител на фирмата – изпълнител.
В писмо до кмета, фирмата дава 7-дневен срок на общината да изплати парите за извършените дейности в с. Мадара, в противен случай ще си търси парите по съдебен път.