По-голямата част от транспорта в Брюксел не се движи, изключение правят само няколко линии на метрото и трамвайни линии. Центърът на града беше блокиран от 50-хилядна демонстрация, в която се включиха работещи в най-различни браншове - металурзи, строители, пивовари, учители и други държавни служители. Те недоволстват срещу плановете за премахване на ранното пенсиониране, орязването на помощите за безработни и замразяването на публичните разходи.
Протестът идва на фона на добрата новина за приключването на преговорите за съставянето на правителство на страната и то може да е факт още в понеделник. Това ще сложи край на продължилата 534 дни политическа криза, определена като най-тежката в историята на Белгия.
Новият кабинет има за цел да спести над 11 милиарда евро през следващата година, за да ограничи бюджетния дефицит до стойностите, препоръчани от Европейския съюз.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















