
Продължава извънредното положение на остров Евбея, който пострада най-много от лошото време в Гърция. В българското посолство в Атина няма информация за пострадали българи. Мария Спасова с подробностите.
Днес придошлите реки започнаха да се прибират в коритата си, като оставиха след себе си разрушения за стотици хиляди евро. Жителите на трите най-засегнати села, които бяха евакуирани от спасителните екипи, днес се завърнаха по домовете си, за да осъзнаят размера на катастрофата.
Над 500 разрушени къщи, стотици декари с унищожена селскостопанска продукция, наводнени животновъдни ферми, изцяло ликвидирани туристически комплекси, прекъснати пътища, отнесени мостове. Това е равносметката от големите наводнения на остров Евбея. Наводненията на острова станаха и център на предизборната кампания във връзка с парламентарните избори в Гърция на 4 октомври.