Само след 24 часа ще станем свидетели на най-голямото музикално събитие у нас. Концертът на Мадона е утре вечер на стадион "Васил Левски" в София.

Звездата трябва да излезе пред българска публика в 21 часа. Ирина Костадинова разказва за последните приготовления.

Темпото на подготовка нараства с всеки изминал час. Днес около сектор "Г" продължава трескава дейност, разтоварват се камиони с техника, зарежда се кетъринг зоната. За допълнителна сигурност около зоните с техниката и шатрите на Мадона ще бъдат издигнати специални непрозрачни заграждения.

С наближаването на събитието расте еуфорията, а с нея се засилват и мерките за сигурност. Мениджъроите на певицата вече не допускат почти никакви външни хора на терена, където се довършва сцената.

А самата сцената, на която утре вечер ще излезе Кралицата, вече е почти готова. Само преди два дни на терена беше поставена единствено основата, сега там се издига цялата конструкция.

Вече е поставено осветлението, изграждат се кулите за озвучаването, монтират се и видео мониторите. Гранздиозното съоръжение е с размери 85 метра дължина, 35 метра дълбочина и почти 40 метра височина.


И най-верните фенове на Мадона вече са пред стадион "Васил Левски".

Те си построиха палатков лагер и ще прекарат нощта пред стадиона в очакване на поп-иконата.

Лукреция Константинова чака пред стадиона от рано тази сутрин. С нея чакат още десетки привърженици на звездата. На палатки пред стадиона ще посрещнат нощта поне 100 души.

"Нетърпение е меко казано. Просто аз във всяка една минута си представям как имаме някакъв контакт с нея и съм в еуфория, както всеки един от нас", споделя Лукреция.

Някои от феновете са пътували цяла нощ за дойдат пред стадиона още в 4 сутринта.

Феновете готвят изненади, сред които и малки плакати, които ще раздават на публиката преди концерта. Плакатите ще бъдат вдигнати след края на концерта - в знак на благодарност.

Феновете се надяват така да я накарат да слезе при тях.

Всички ще носят и бели ръкавици в памет на Майкъл Джексън. Всичко важно за концерта, феновете носят със себе си:

"Най-необходимо е емоцията, която е във всеки от нас. Всичко друго - вода, всичко останало може и без него", казва Ивайло Борисов.

Още веднъж да ви припомним и ограниченията в движението, които ще бъдат наложени заради концерта на Мадона утре.

Затворен ще бъде булевард "Евлоги и Христо Георгиеви" в участъка между булевард "Драган Цанков" и "Орлов мост".

В посока към Орлов мост движението ще бъде спряно още в 12 часа на обед, а в обратната посока - в три следобед.

В споменатите участъци няма да се движи и градският транспорт във времето между 5 и 8 часа вечерта.

Затворена ще бъде и улица "Гурко" в отсечката между булевард "Васил Левски" и булевард "Евлоги и Христо Георгиеви" в двете посоки.

В района няма да може да се пакрира. Градският транспорт около стадиона обаче ще се движи до 1 часа през нощта. 

Вратите на Националния стадион ще бъдат отворени утре след пет и половина следобед, а влизането ще става през 38 пункта.

Феновете с електронни билети ще минават през специално обособен вход "E-TICKETS".

На "Орлов мост" и на спирките на градския транспорт около стадиона ще има специални указателни табели, които ще ориентират феновете за сектора и съответния вход, през който ще се влиза.

Младежи под 18 години ще бъдат пускани само с придружител.

И едно важно съобщение
- придружителите на деца до 16-годишна възраст трябва да попълнят специална декларация, с която заявява, че носи отговорност за детето. Декларацията може да бъде изтеглена от интернет страницата на организаторите на концерта.

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето