Много висока избирателна активност отчетоха на първите парламентарни избори в Египет  след свалянето на режима на Хосни Мубарак. Във втория ден от първия етап на изборите  секциите в Кайро ще работят, докато не гласува и последният желаещ.

Според независими наблюдатели избирателната активност може да достигне 70 на сто. Почти пред всички секции в понеделник имаше големи опашки. Според избирателната комисия в 90 процента от секциите гласуването е минало нормално.

Нарушенията са свързани преди всичко с по-късно отваряне на секциите, по-късно зареждане с бюлетини, което се обяснява с проливния дъжд, излял се вчера над Кайро. В някои случаи не са се явили навреме съдиите, наблюдаващи изборите, имало е сбивания.

Вторият етап от изборите в Египет е на 14-15 декември, а третият - на 3-4 януари. Изборите са организирани на етапи по географски принцип, първо за долната камара, после за горната.