
От години изоставена и рушаща се сграда загрозява центъра на Мездра, но Общината е безсилна да се справи.
В селата подобни порутени се къщи може и да са обичайна гледка, но в района на напълно благоустроен и озеленен градски булевард картината е направо фрапираща. Вече никой не иска да преминава по тротоара край къщата, защото покривът всеки момент може да се срути над главата му. А съвсем наблизо се намира и детска площадка.
Хората многократно са сигнализирали за проблема в общината, но без резултат. След една от жалбите хора на "Чистота" минали да окосят двора, но само толкова. Той вече отново е обрасъл и според съседите е свърталище на гадини, използва се и за сметище.
Проблемът е, че там намират приют не само гризачите, но и бездомници и наркомани. А къщата е толкова стара, че едва се държи да не падне и убие някого. От Общината вдигат ръце, твърдят, че нееднократно са пращали предписания на собствениците, но единият е в чужбина и не се е връщал с години. Даже комшиите не знаят чия е сградата.
Потърпевшите настояват да се спази законът.
