
Мануела Горсова, която бе на лечение в клиника в Израел, се завърна в България късно снощи с полет от Тел Авив. Тя пострада тежко при катастрофа през 2007 година на пътя Созопол - Приморско, причинена от фигуриста Максим Стависки.
След като пристигна, Горсова бе транспортирана до Военномедицинската академия. Очаква се тя да остане там около седмица. Ще й бъдат направени пълни изследвания. Лекарите не са особени оптимисти по отношение на промяна в здравословното и психическото й състояние.
Днес по обед ще има по-голяма яснота за това. Бащата на Мануела Красимир Горсов заяви, че състоянието й след лечението в Израел се е подобрило видимо, но все още не говори и не се храни нормално. По думите му тя пишела с помощ от друг човек. Според Петър Христов, дарил голяма сума пари за лечението на Мануела, до момента общо грижите за нея са стрували около 300 хиляди долара.