Пловдивският окръжен съд ще заседава по делото за документни измами по програма САПАРД на Европейския съюз. Обвиняем е бизнесменът Мартин Дипчев, управител на софийска фирма, за това, че от април до юни 2004 г. е присвоил повече 612 000 лв. за изграждане на цехове за сушене зеленчуци в Клисура.

Разследващите са констатирали, че разходите по изграждането на цеховете били преувеличени, а предприемачът е представил документи с невярно съдържание.

На 12 декември делото беше отложено заради неявяването на трима от свидетелите - един експерт от програма САПАРД, лицето, осъществило строителния надзор и проектант, както и едно от вещите лица - графолог, имащ за задача да удостовери истинността на част от подписите по документите.

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето