Ако имаме GSM, можем да бъдем подслушвани, където и да сме по света. Това твърди частният детектив Марин Маринов и предупреди, че подслушването у нас в момента е масово.  

Съвременната техника може да превърне всеки GSM апарат в мощно средство за подслушване. Инсталира се софтуер, командата, която пуска микрофона на подслушвания апарат, е под формата на SMS, невидим от собственика. Така всичко е готово.

Като предпазна мярка, когато купуваме телефон, трябва да проверим  дали е запечатан или да сменим СИМ-картата му

Според източници от бранша актуалните суми за подслушване са около 900 лв. на ден, а 600 се плаща, ако искате да проверите дали партньорът ви е верен. Подслушването в политическите среди обаче вече е работа на самите политически партии.

Коментарите на Маринов се появиха след  разпространените аудиозаписи на телефонни разговори между шефа на митниците, финансовия министър и заместника му