
Масивната постройка се изгражда не само върху тротоара, но и върху зелена площ. Строежът е на метри от сградата на Общината. Живеещите в района разказват, че собственикът на заведение решил да го разширява.
Оказва се, че строежът не е незаконен. Всички строителни разрешителни са издадени от главния архитект на общината Пламен Петров.
"В случая е нормално, защото този тротоар беше силно преоразмерен, още повече, че това е една улица, която независимо, че е в центъра на града, е второстепенна. Няма голямо движение на хора. Тротоарът беше прекалено голям, труден за поддръжка и бяхме решили съответно да редуцираме тези огромни тротоарни площи в града и по възможност, където може, да добавим застройка", заяви Пламен Петров
Сделката за закупуване на земята е минала през общинския съвет още през 1999 година, твърди Петров. Той направил предложението и пак той е проектант на новата постройка.
"Да, проектирах го това разширяване, това беше желанието на самите хора, защото предлагайки решение на проблема им пред общинския съвет, аз направих един идеен проект. Наистина има до известна степен нарушение, но можеше друг колега да се подпише под това нещо…"
