Парламентът избра тримата нови членове на КРС. Те са Никола Колев, който стана и  заместник-председател на регулатора, Константин Тилев и Ирина Романска. Никола Колев е бил редактор в програма "Христо Ботев на БНР. Константин Тилев също е работил в БНР и е бил водещ и основател на Нощното предаване на програма "Хоризонт". Той е основател и на първото частно радио в България и столичен общински съветник. Доц. Ирина Романска работи катедра "Компютърни системи" в Техническия университет.

Съставът на регулатора вече беше намален от 9 до 5 членове и от него бяха освободени Вяра Минчева, Радослав Илиевски и Свилен Попов. Сегашните членове бяха избрани на местата на Петър Рендов, Тодор Костурски и Валентин Хараламбов, чийто мандат изтече.

Постовете си запазват председателят Веселин Божков, чийто мандат е до края на 2012 г., и Десислава Преображенска, която бе назначена от президента. Тъй като съставът беше запълнен с гласуването на първото проекторешение, не беше подложено на гласуване предложението на Синята коалиция за член на КРС да бъде избран Иван Симеонов, представен като мениджър с дългогодишен международен опит в областта на телекомуникациите и новите технологии.

По време на дискусията съпредседателят на Синята коалиция Мартин Димитров заяви, че регулаторът трябва да е независим, а това не може да стане, ако и тримата са кандидати на ГЕРБ. Димитров посочи, че единият от кандидатите не само, че не е независим, а е бил и в бившата Държавна сигурност, и то  агент от Шесто управление.

Преди време Комисията по досиетата огласи Константин Тилев като сътрудник на бившата ДС. Синята коалиция не може да подкрепи бивш агент на ДС за член на КРС, заяви Димитров. Иван Симеонов, който ние предлагаме, е млад човек, професионалист и е работил десет години в тази сфера, мотивира се съпредседателят на Синята коалиция.

Коалиция за България няма да подкрепи проекторешението, заяви Румен Такоров от левицата. На практика с намаляването на състава на КРС уволнихме със закон трима души, мандатите на други трима изтекоха, а е въпрос на време и смяната на председателя, каза Такоров. Така според него няма никаква приемственост, тъй като от стария състав остава само един човек от президентската квота. Той обвини ГЕРБ в политическа чистка. Освен това предложените кандидатури са подходящи повече  за СЕМ, отколкото на КРС, смята Такоров.

Иван Вълков от ГЕРБ, което е съвносител на проекторешението за кандидатурите за КРС, каза, че изборът е напълно легитимен и е имало достатъчно време всички парламентарни групи да направят своите предложения за членове на КРС. Вълков припомни, че в края на мандата си предишният парламент е увеличил състава на КРС, а сега просто се възстановява работещият модел отпреди това, който е бил от 5 души.

Вълков заяви, че всички предложени кандидатури отговарят на изискванията на закона за електронните съобщения, съгласно който членовете на КРС могат  да имат образование не само в сферата на съобщенията и информационните технологии, но и в областта на медиите и правото. Вълков коментира, че най-важното условие за кандидатите е професионалната им почтеност.

Станислав Иванов от ГЕРБ пък заяви, че няма законови текстове, които да забраняват, хора, били в службите, да бъдат членове на КРС. Освен това Иван Симеонов има икономическо образование и съответно магистратура, но не в сферата на съобщенията, така че не виждам защо да е по-добра кандидатура от предлаганите от ГЕРБ, каза Иванов. Цветомир Михов от ГЕРБ цитира биографиите на сегашните членове на КРС и заяви, че повечето от тях също не са с образование в сферата на съобщенията, включително и самият председател Веселин Божков.