"Летящ старт" за нов вид сладолед с буболечки в САЩ. Първата партида свърши за минути. Сладостта обаче няма да бъде продавана повече.

Сладоледът се продава в магазинче в американския щат Мисури. Служителка приготвила уникалната добавка от летящи цикади, които събрала през нощта. Тя сварила цвърчащите насекоми, смляла ги с миксер и заляла с обвивка от кафява захар и шоколад. Накрая ги прибавила към ваниловия сладолед.

"Всъщност не сдъвкваш цяла цикада наведнъж, а само малки парченца от нея. Наистина мисля, че ако някой беше опитал, без да знае какво яде, би предположил, че е ядка”, обясни Крисчън Лосиъл.

Здравните инспектори обаче не се зарадваха на странната вкусотия и забраниха продажбата й. Сладоледаджийницата все пак няма да може да включи цикадите в асортимента си, защото те ще изчезнат от горите през следващите 13 години.