Републиканци и демократи гласуваха вчера в щатите Тексас, Охайо, Вермонт и Род Айланд. Преварителните резултати показват, че Джон Маккейн печели навсякъде с голямо мнозинство, 20% - 30% пред Хакъби и сега има повече от необходимите 1 191 делегати за президентската номинация на Републиканската партия- 1 226. Майк Хакъби беше принуден да се откаже от надпреварата.

За демократите тези избори няма да определят кой ще получи номинацията. Негативната кампания на Клинтън от последните седмици даде резултат. Тя печели изборите в Тексас с 51%, в Охайо- 55% и Род Айланд с 58% от гласовете, с което се връща на по-добри позиции в надпреварата.

Барак Обама спечели с голямо мнозинство във Вермонт- 60%. В Тексас преброяването продължава, но резултатите показват, че Клинтън има стабилна преднина от 4%. В допълнение към гласуването, в Тексас се провеждат и партийни събрания. Постъпващите резултати показват Обама пред Клинтън с преднина от 10-12%.  

Победите на Клинтън ще й позволят да продължи кампанията си, но не са с достатъчна преднина за да й гарантират номинацията на демократите. Обама продължава да води по брой на делегатите (Обама -1 451, Клинтън - 1 365).

Резултатите в тези избори може да означават, че надпреварата на демократите няма да се реши и в следващите гласувания и може да стигне до националната конвенция на партията в Денвър през август, където ще се реши от т. нар. "суперделегати".