Освен това той не е успял да създаде организация за ефективна работа. Потърсихме Гален Ганчев за коментар, но мобилният телефон, на който доскоро отговаряше, вече не е активен. От БСП приветстваха уволнението на директора на Столичния инспекторат.

След уволнението на Гален Ганчев, най-вероятно ще има промяна в структурата на инспектората, като контролът, упражняван досега от директор, ще се прехвърли на районните кметове, съобщиха от Столичната община. От БСП за пръв път одобриха действие на Бойко Борисов. Според тях структурата Столичен инспекторат е била излишна:

Румен Овчаров: "375 човека. Ако някой може да каже какво точно вършеха, освен да изпълняват ПР-акциите на Бойко Борисов, който показва как се бори с корупцията тук и там..."

Според социалистите, Борисов е започнал да се освобождава от хората, които вече е употребил. Следващият щял да бъде съветникът му Ботьо Ботев:

Румен Овчаров: "Започна да се освобождава от хората около себе си с двубуквени имена - Г.Г, Ц.Ц., Б.Б.  Добре е този процес да продължи, защото той ще освободи Борисов от връзки със знайни и незнайни структури".

Според БСП, бюджетът на столицата за 2008 година е бюджет на още една изгубена година за града, защото не решава проблемите на София. Пари в столицата има, но администрацията не знае как да ги изразходва, твърдят социалистите. През 2007 г. Столична община е натрупала 133 млн. лева излишък, припомниха от Позитано.
 
Румен Овчаров: "София е лишена от 133 млн. за миналата година, това са 100 детски градини".

В отговор на изявленията на Овчаров столичният кмет заяви: "Когато лъжците от БСП ме обвиняват в лъжа, това е комплимент за мен. Те излъгаха в цялата си предизборна програма." Според Борисов, наглост е правителството на БСП да има 2 млрд. лева бюджетен излишък и в същото време, същите хора да коментират бюджета на София.