В същото време екипи на полицията и психолог от Института по психология на МВР са предотвратили самоубийството на 61-годишен мъж в курорта Боровец.
В 20.09 ч на спешния телефон 112 негов приятел сигнализирал за намерението на 61-годишния мъж да сложи край на живота си в комплекса.
Мъжът имал неразрешими семейни проблеми и бил в тежка депресия от безизходното си положение. Полицията събрала допълнителна информация за мъжа и осъществила връзка със съпругата и децата му.
След като полицията осъществила телефонна връзка с депресирания мъж, в продължение на два часа с него разговарял психолог. Около 1 ч. след полунощ полицейските екипи предотвратили най-лошото, мъжът бил свален от Черната скала под комплекса Боровец.