10-месечно бебе оцеля като по чудо, след като беше нахапано от ротвайлер в ръцете на майка си. Кучето е домашно и познато в квартала, като агресивно и свирепо. Срещу ротвайлера многократно са подавани жалби в общината от пострадали хора още преди 3 години. Трябва ли да се стигне до нещастен случай, за да се вземат мерки?

Вчера на обяд Мина прави първите си стъпки в живота. И все още не знае, че животът й виси на косъм. Майката Ева Перчемлиева не пожелава на никоя друга майка по света да види това, което тя е видяла.

"Кучето тръгна, така по-бързичко да се движи и в момента, в който ме подмина и видя, че в ръцете ми има нещо, просто се обърна и...”, сподели тя.

За щастие, този път собственикът е наблизо.

"Той веднага хвана кучето, просто го закачи и се обърна. Без нито дума, да види детето живо ли е, здраво ли е. То го захапа за главата! Ей така”, каза още майката.

Раните са на сантиметри от сънната артерия на момиченцето. Но малката Мина не е първата жертва. Преди половин година, ротвайлерът разкъсал кучето на друга жена и ранил мъжа и.

"Ето ми всички жалби. 3 години ви сигнализираме. Как го проследихте! Аз си платих данъка. Вие как ме защитихте”, каза Мая Недкова.

Въпросът е към общината. Инспекторатът трябва да следи дали опасните кучета са с каишка и намордник. Но казват, че са малко, а и ги е страх- случвало се е собствениците да насъскат кучетата си срещу тях.

"Абсолютно нямам такива задължения. Правомощията и задълженията на Столичния инспекторат са толкова много и разнообразни, че да очаквате да проследявам поведението на едно домашно куче, което то затова има и наредба”, коментира Захари Бисеров, нач. инспекторат район "Надежда”.

"Не може 30 хиляди лева да плати човек, който отреже краката на животно, а човекът, който пуска кучето си да изяде дъщеря ми да плати 200 лева глоба”, каза майката на нападнатото дете.

Собственикът на ротвайлера е задържат от полицията за 24 часа. A глобата от 200 лева, която ще му наложат, е максималната, разрешена от закона, когато няма жертва.