Там е разположен импровизиран палатков лагер, където намират подслон хора останали без дом, работа и препитание. Замъкът в Осака е построен преди 500 години и за времето си е бил най-високата сграда в Япония. Не след дълго той се превръща в символ на военната мощ, а златните украшения по него са илюстрация за процъфтяващото сътояние на Осака. Сега от прозорците на замъка се открива жалка гледка - мизерен палатков лагер, разположил се в парка пред внушителната сграда. Той приютява около 400 души, останали без работа и средства да се издържат. Те се мият в тоалетните на парка, хранят се с остатъци, изхвърлени от близките ресторанти и магазини, и се отопляват като запалят огън от сухи клони и листа.
Подобно на всяка общност, живеещите в парка на замъка също си имат духовен водач. Това е Нагамине, или Капитана, както го наричат. Той напуснал дома си преди 10 г., когато го съкратили, и сега живее в палатка в края на парка. Откакто е там на няколко пъти си е намирал работа, но не успял да спести нищо, защото помагал на други хора, които били в още по-тежко положение. Той често събира обитателите на палатките, вдъхва им кураж и ги насърчава да търсят работа. Капитана е изчислил, че до момента е помогнал на 700-800 свои другари по съдба да се върнат към нормалния живот. В Япония обаче е трудно да се намери работа, тъй като безработицата е достигнала почти рекордни размери.
Палатковият лагер се е разпрострял толкова нашироко, че паркът вече почти не се използва за разходки. Градските власти строят приют за бездомни наблизо. Те се надяват до следващата година да разчистят лагера и да преместят хората в приюта.

