Стачката в БДЖ доведе до рекорден брой автобуси за празниците. Суматохата пред билетните каси започна.

На централната автогара в София срещаме Александрина, студентка в първи курс. Коледните празници ще прекара у дома - в Сливен.

"Първо проверих в интернет, повечето места бяха заети и накрая разбрах, че в тази фирма има места и затова купувам оттук", обясни Александрина Димитрова.

Глътка въздух и следва втора опашка. Алекс трябва да купи билети и за колегите. Резервации не се правят.

Точно за това е направена денонощната каса, която работи по 24 часа.

Най - предпочитаните дестинации и тази година са Варна, Бургас, Пловдив, Стара Загора и Сливен.

На 22 и 23 декември ще отпътуват най-малко 60 извънредни автобуса.

"На фона на миналата година увеличението е три пъти - с тези 60 автобуса, а може да станат и много повече. Това ще бъде и много повече пътникопоток", заяви Иван Мирославов - изпълнителен директор на Централна автогара - София .

Междувременно пред билетните каси е пусто, единствено елхата дискретно напомня, че наближават празници.

Заради железничарската стачка се пълнят само нощните влакове.

Алтернативи не липсват. Петър например ще пътува с личния си автомобил. Разходите за бензин до Севлиево ще сподели с приятели.