Александра Жекова завърши четвърта във втория старт в дисциплината сноубордкрос от Световната купа по сноуборд във Валнорд-Аркалис (Андора).

Българката, която в събота постигна страхотен успех, финиширайки втора, даде пето време в квалификацията - 1:14.69 минути. Най-добре пък се представи Ева Самкова.

Страхотен успех на Сани Жекова в Андора >>

Именно чехкинята зае първата позиция в състезанието, следвана от големите звезди в този спорт Доминик Малте (Канада) и Линдзи Джакобелис (САЩ). За четвъртата си позиция Жекова взе 500 точки.

Състезанието бе последна проверка преди олимпийските игри в Сочи, които започват на 7 февруари. Следващият старт от Световната купа е на 8 и 9 март в Ла Молина, Испания.

В същото време Радослав Янков завърши на 46-о място в паралелния слалом от Световната купа по сноуборд в австрийския зимен курорт Бад Гащайн.

23-годишният българин отпадна след първия манш на квалификациите с време 30.72 секунди. В надпреварата се включиха 65 състезатели. Победител стана Виктор Уайт от Русия.