Брендън Сатър отбеляза втория си гол в 52-ата секунда на
продължението при успеха на Питсбърг като гост на Монреал със 7:6 в мач от първенството на Националната хокейна лига.

Мат Куук и Крис Куниц отбелязаха също по два гола за
"пингвините", а с едно попадение се отличи Сидни Кросби.
За Монреал на два пъти точен бе Брайън Джонта, а по една шайба добавиха Брендън Пруст, Макс Пасиорети, Дейвид Дешарне и Пи Кей Събън.

Двата отбора изиграха равностоен двубой, като единствено
през втората част Питсбърг поведе с 4:2, но домакините
изравниха, предаде БТА.

Финикс се наложи над Анахайм с 5:4 след изпълнение на дузпи. Стив Съливан изравни резултата 6:28 минути преди края на двубоя, а след това бе точен и при дузпите.
Лаури Корпиковски вкара две попадения, Матю Ломбарди едно, а Майк Смит отрази 31 удари и спаси три дузпи за Финикс. За Анахайм с хеттрик завърши Андрю Колиано, а Саку Койву добави гол и асистенция.

Якуб Ворачек и Уейн Симъндс вкараха по едно попадение, а Иля Бризгалов спаси 33 удара при успеха на Филаделфия над Отава с 2:1. За "сенаторите" точен бе Марк Мето.

Бостън успя да преодолее пасив от два гола при победата си над Тампа Бей с 3:2 и да запише шести пореден успех в НХЛ. Брад Марчанд отбеляза гол при числено превъзходство 2:16 минути преди края на третата част, с който донесе успеха на домакините. Марчан вече има 11 попадения от началото на сезона. Тайлър Сегин и Рич Певерли също бяха точни за Бостън. За Тампа Бей се разписаха Стивън Стамкос и Александър Килорн
през първата част.

С попадения на Даниел Седин и Яник Хансен в края на втората част Ванкувър победи Лос Анджелис с 5:2.
Дан Хамхуис, Мейсън Реймънд и Крис Хигинс също вкараха за успеха. Джъстин Уилямс и Джордън Нолан се разписаха за гостите. Дан Бойл и Джо Павелски бяха точни за победата на Сан Хосе с 2:1 над Нешвил.