С хеттрик на руснака Иля Ковалчук още в първата третина Ню Джърси Девилс отнесе Филаделфия с 5:2, като това е трета победа над този съперник през този сезон.

Дяволите остават на второ място в Атлантическата дивизия с 31 точки, докато Филаделфия е на
последното пето място с 25.

Патрик Елиас и Адам Енрике добавиха другите две попадения за победителите, а вратарят им Йохан Хедберг спаси 23 удара.

Крилото Лий Стемпняк вкара победния гол за Калгари срещу Детройт, като се разписа малко след началото на третата част. Той направи 3:2 в 5:37 минута на последния период след подаване на Къртис Гленкрос, който се завърна след три мача лечение на контузия в ръката. Самият Гленкрос вкара за 4:2 малко по-късно след пас назад на финландеца от Детройт Валтери Филпула, а крайното 5:2 фиксира Блейк Комьо в 10-ата минута на третината. В първите две части Алекс Тангей и Джей Боумистър вкараха за "пламъците", а за "червените криле" се разписаха Никлас Кронвал и Филпула.

Победата не подобри особено ситуацията около Калгари, който се намира на последно място в цялата Западна конференция с 24 точки. Детройт има 29 и е 3-ти в Централната дивизия.

Лидерът на Изток Монреал спечели трудно канадското дерби с Отава, като се наложи с 4:3 след дузпи. Александър Галченюк и Ларс Елер вкараха два наказателни удара, а Елер се разписа също така и в първата третина. След успеха Монреал има 40 точки, с 2 пред Питсбърг.