Лидерът в Националната хокейна лига Чикаго продължи серията си без загуба в редовното време от началото на сезона, въпреки че допусна домакинско поражение с 2:3 от Анахайм след дузпи. Андрю Колиано изравни за гостите 2:40 минути преди края, а Кори Пери вкара решаващия наказателен удар за успеха на тима си.

Райън Гецлаф изведе Анахайм напред в резултата в началото на втората третина при числен превес, но Ник Леди и Брендън Саад донесоха обрат за Чикаго.

Вратарят на гостите Виктор Фаст спаси 28 удара и записа шеста поредна победа в първите си шест мача в лигата като титуляр.

Далас се наложи над Едмънтън с 4:1 като гост и записа четвърта последователна победа в редовния сезон. Тайлър Хол изведе домакините напред в средата на първата третина, но Брендън Дилън изравни в началото на втората част. Тексасците стигнаха до успеха с три попадения в последния период на Ерик Нистрьом, Яромир Ягър и Райън Гарбът.

Вратарят Кари Лехтонен отрази 35 шайби, а Далас постигна шести пореден успех срещу Едмънтън. Последният в Източната конференция Вашингтон постигна първа победа като гост през сезона след 6:5 след продължение над Флорида.

Столичани изоставаха с 3:5 в началото на третата част, но с късни попадения на Ерик Фер и Александър Овечкин успяха да изравнят. Трой Брауър пък вкара в 32-ата секунда на продължението след втората асистенция в мача на Никлас Бекстрьом и донесе втори пореден успех на тима. С два гола за домакините се отличи новобранецът Джонатан Юбердьо. Пека Рине спаси всичките 25 удара към вратата си и записа
втори "шътаут" в последната седмица, а Нешвил победи Сан Хосе с 1:0 след продължение. Колин Уилсън отбеляза единственото попадение в 2:08 минута на допълнителното време.