Голямото дерби на Франция завърши без победител. Двубоят от осмия кръг на първенството между Марисилия и ПСЖ приключи при резултат 2:2. Жиняк откри за домакините в 17-ата минута, но в 23-ата Ибрахимович изравни. Отново шведът бе точен само две минути по-късно. Той изведе парижани напред в резултата.

В 32-ата минута Жиняк направи 2:2. Това се оказа и крайният резултат, въпреки че до края оставаше много време. Двата тима така и не можаха да си вкарат повече голове, въпреки че имаха възможности. Марсилия и ПСЖ продължават да са съответно първи и втори в класирането, вече с по 19 и 16 точки.

Лориен пък продължава да няма загуба до този момент. Тимът завърши 1:1 при домакинството на Лион. В най-ранния мач от деня Брест и Бордо също не излъчиха победител и приключиха при 1:1.