на живо

Юнайтед едва избегна голям срам и е на финал за ФА Къп

От 3:0 до 3:3, продължения и дузпи срещу втородивизионен тим

Манчестър Юнайтед едва избегна грандиозен срам и се класира за финала във ФА Къп за рекорден 22-ри път.

"Червените дяволи" пропиляха аванс от 3:0 срещу втородивизионния Ковънтри, но все пак го победиха с 4:2 с дузпи след продължения на Уембли.

Началото не предвещаваше нови главоболия за намиращия се под огромно напрежение мениджър на Юнайтед Ерик тен Хаг. Скот Мактоминей даде аванс на 20-кратния английски шампион в средата на първата част с 10-ия си гол през кампанията.

Малко преди почивката Юнайтед удвои аванса си, след като Хари Магуайър се възползва от центриране на капитана Бруно Фернандеш от корнер и бе точен с глава.

В 58' португалският плеймейкър - най-добрият на терена тази вечер, покачи на 3:0 и изглеждаше, че Юнайтед този път няма да има проблеми.

В 71' обаче Елис Симс вкара 19-ото си попадение от началото на сезона. 8 минути по-късно Калъм О'Хеър направи резултата 2:3 с помощта на рикошет в Аарън Уан-Бисака. Последният игра с ръка в наказателното поле в добавеното време, а Хаджи Райт изравни от дузпата.

Стигна се до продължения и в 120+1' гол на резервата Виктор Торп от "небесносините" не беше зачетен заради тънка засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Спорът се реши с дузпи, които започнаха с пропуск на Каземиро. Той обаче се оказа единственият за Юнайтед. За Ковънтри не реализираха О'Хеър и Бен Шийф.

Така във втори пореден сезон битката за трофея ще представлява дерби на Манчестър. Преди година Юнайтед загуби с 1:2 от Сити.