на живо

Аталанта стъпи накриво преди реванша с Ливърпул (ВИДЕО)

"Богинята" изпусна два гола аванс срещу Верона

Аталанта направи грешна стъпка в Италия преди реванша с Ливърпул! Тимът на Джан Пиеро Гасперини пропиля аванс от два гола за крайното 2:2 срещу гостуващия Верона в мач от 32-ия кръг на Серия "А".

Така "бергамаските" остават шести на 4 точки от отбора на Рома, заемащ петата позиция, която по всяка вероятност ще носи място в Шампионската лига.

Сега фокусът на "Богинята" се измества към Лига Европа. В четвъртък (18 април) от 22:00 ч. пряко по bTV Action Аталанта приема Ливърпул във втория мач между двата тима от четвъртфиналите. Първият завърши с шокиращ класически успех за италианците насред Анфийлд.

Днес Аталанта поведе още в 13' чрез Джанлука Скамака, а в 18' Едерсон удвои. Верона обаче отвърна по подобен начин в началото на второто полувреме, когато стигна до равенството с попадения на Дарко Лазович в 56' и Тиджани Нослин в 60'.

Така Верона прекъсна серията от 3 загуби срещу "синьо-черните" и се измъкна от зоната на изпадащите. Отборът на Марко Барони събра 28 точки, с които се изкачи до 16-ото място, но има само една повече от 18-ия Фрозиноне.

В следващия кръг Аталанта гостува на Монца, докато Верона приема един от преките си конкуренти за оцеляване - Удинезе.