Сао Пауло записа 14 успех във футболното първенство на Бразилия, след като надигра Палмейрас с 3:0. Домакините поведоха с 2:0 след първото полувреме, като точни в 35-ата и 43-ата минута бяха Луис Фабиано и Денилсон. Малко след началото на втората част Артур от състава на гостите получи червен картон, а в 70-ата минута Луис Фабиано оформи крайния резултат със своя 13 гол от началото на сезона.

В друга интересна среща, играна на олимпийския стадион "Жоао Хавеланж" в Рио Де Жанейро, Флуминензе постигна трета поредна победа, надигравайки Ботафого с 1:0. Единственият гол в мача бе дело на бившият нападател на Олимпик (Лион) Фред, който бе точен в 73-ата минута.

Лидер в класирането след 28 кръга е именно Флуминенсе с 62 точки, следван от Атлетико Минейро с 56 и Гремио с 53.