Номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ) и миналогодишната вицешампионка Сара Ерани (Италия) се класираха за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Победителката от 2002 година Уилямс загуби първи сет, но все пак се наложи над шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова (Русия) с 6:1, 3:6, 6:3 след малко повече от два часа игра. Американката взе безапелационно първия сет, но във втората част Кузнецова поведе с 4:0 и удържа аванса си, за да изравни резултата.

Рускинята дръпна с 2:0 и имаше две възможности да пробие за 3:0 в решаващия трети сет, но не успя. Уилямс постепенно отново започна да доминира и обърна до 5:2 в своя полза, което се оказа решаващо.

Така за място на финала тя ще се изправи срещу поставената под номер 5 Ерани, която надделя над четвъртата в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 6:4, 7:6(6) за 1:51 час.

26-годишната италианка направи решаващ пробив в седмия гейм, след което удържа аванса си и спечели първия сет. Във втората част Радванска поведе с 3:1, но с три поредни гейма Ерани обърна до 4:3 в своя полза. При 5:4 италианката сервираше за мача, но се провали. Така се стигна до тайбрек, който протече изключително оспорвано, но в крайна сметка Ерани спечели с 8:6 точки, за да триумфира.