Агниешка Радванска продължи победната си серия от началото на годината, след като се наложи с 6:2, 6:4 над Ана Иванович в среща от осминафиналите на откритото първенство по тенис на Австралия.

23-годишната полякиня направи само четири непредизвикани грешки в мача, а Иванович допусна цели 30 повече при загубата. Радванска се представи великолепно в най-важните моменти, след като спаси пет опита за пробив на бившата лидерка в ранглистата и затвори мача с ас при едва 70 минути игра на корта в Мелбърн. Тя ще играе срещу На Ли от Китай на четвъртфиналите.

Радванска спечели титлите и на двата турнира, в които взе участие преди началото на откритото първенство на Австралия. След като преодоля и Иванович, тя има 13 поредни победи за годината.