Водачката в схемата Каролин Вожняцки изненадващо отпадна в първия кръг на турнира в Куала Лумпур с награден фонд 235 хиляди долара.

Десетата в световната ранглиста датчанка загуби от квалификантката Ван Цян (Китай) с 6:2, 6:7(1), 1:6 след 2:16 часа игра.

186-ата в света Цян взе само два гейма в първия сет, но след това изравни след 7:1 точки в тайбрека, а в решителната трета част китайката тотално доминираше срещу бившата номер 1 в света.

Следващата съперничка на Цян ще бъде австрийката Патрисия Майер-Ахлайнтнер.

Полуфиналистката от миналия сезон и седма поставена Елени Данилиду (Гърция) се класира за втория кръг след трудна победа над украинката Юлия Бейгелзимер с 2:6, 6:4, 6:3. В изцяло руски сблъсък номер 3 в схемата Анастасия Павлюченкова надделя над Вера Душевина с 2:6, 6:3, 7:6(6) след почти три часа игра.

Полуфиналистката от първото издание на турнира през 2010 година Аюми Морита (Япония) пък нямаше почти никакви проблеми на старта.

Четвъртата поставена Морита разби туркинята Чагла Буюкакчай с 6:1, 6:1 за 64 минути.

Мачът на защитаващата титлата си Су-Вей Хсиех (Тайланд) срещу японката Куруми Нара беше прекъснат заради дъжд още след третия гейм при 2:1 за Нара.