на живо

Кой е звярът сега? Гришо на финал в Маями

Българинът пречупи Александър Зверев и се завръща в топ 10

Поредна страхотна нощ за българския тенис. Григор Димитров се класира за финала на турнира от сериите Мастърс 1000 в Маями и се завръща в топ 10 на световната ранглиста след 260-седмично отсъствие.

Българинът пречупи Александър Зверев след свирепа битка в три сета. Така той прекъсна черната си серия от седем поредни загуби и почти 10 години без победа срещу германеца.

Гришо не допусна нито един пробив в мача, който продължи над два часа и половина. Той взе първата и третата част с по един пробив, а втората беше решена от тайбрек в полза на олимпийския шампион (№5 в света).

Така Димитров подчини втори пореден тенисист от топ 5, след като в предишния кръг размаза Карлос Алкарас (№2). Самият той вече си гарантира деветата позиция от понеделник, а в зависимост от резултата във финала може да се придвижи и по-напред.

В сблъсъка за титлата го очаква Яник Синер. Италианецът разгроми Даниил Медведев с 6:1, 6:2 за едва час и девет минути. Сблъсъкът е в събота вечер от 22 ч. българско време.